Світильнянський НВК: перемога у Всеукраїнській олімпіаді з філософії

16 - 18 листопада 2017 року у Пущі-Водиці (м. Київ) пройшла ІV Всеукраїнська олімпіада з філософії, участь у якій взяли старшокласники з 21 області України, переможці обласних відборів. За перемогу у майстерності написання філософського есе змагалися 42 учасники у трьох категоріях: 8-9 та 10-11 класи (українська мова написання), 10-11 класи (англійська мова написання). Київську область представляли учні Світильнянського НВК Броварського району Анастасія Голуб і Валерія Савотіна та їхній керівник Чернійчук Василина Василівна.

Першого дня відбулося багато заходів: урочисте відкриття, тренінг “Ближче до філософії!” або “Що ми знаємо про Всесвітній день філософії, та як його відзначають в Україні та світі?” (спільна дискусія для усіх учасників) з кандидатом філософських наук Катериною Гончаренко, “Еко-мандри Україною” − неформальне знайомство учасників у формі коротких презентацій себе та свого регіону з кандидатом філософських наук Наталією Легкою, семінар “Есе: література VS/& філософія” − підготовка до написання конкурсної роботи з кандидатом філософських наук Надією Адаменко (далі - к.філос.н), перегляд документального кіно екологічної тематики.

Другого дня програма була не менш насиченою. Після сніданку діти виконували найвідповідальнішу роботу. Специфіка олімпіади наступна: оголошується загальна тематика і на вибір конкурсантам даються три цитати відомих філософів у рамках теми. У 2018 році міжнародним оргкомітетом визначено загальну тему - “Екологічна свідомість”. Далі діти написали протягом 4 годин філософське аналітичне есе обсягом до 10 сторінок мовою відповідної групи. У цей час педагоги не відпочивали. Для них проводили тренінг “Що значить філософувати у класі фасилітуючи?” модератор – к.філос.н. Надія Адаменко. Після обіду - участь у проектному заході TEENS ECO IT-SPACE співорганізаторів олімпіади НЦ «МАНУ», ФФОН НПУ імені М.П.Драгоманова, а також Київської Малої академії наук за сприяння мережі інноваційних центрів iHUB в Україні (вул. Хрищатик, 10). Учасники олімпіади були активними під час дискусій, що точилися навколо питання про використання інноваційних технологій та їх вплив на екологічну ситуацію у світі.

Третій день - завершальний! Обійми, надії, перемоги... На урочистому закритті вручили дипломи різних ступенів усім учасникам олімпіади, але переможцем, який представлятиме Україну на Міжнародній олімпіаді з філософії у Чорногорії у 2018 році, стала тільки одна учасниця - Валерія Савотіна, учениця Світильнянського НВК Броварського району Київської області! Найщиріші побажання чарівному філософу! Успіхів на міжнародній арені! З Вами Бог і Україна!


Галерея "Всеукраїнська олімпіада з філософії"

Кiлькiсть переглядiв: 71